Małopolskie Dni Książki KSIĄŻKA I RÓŻA 2018: happeningi uliczne, warsztaty literackie i plastyczne, Kiermasz Książki

Za nami 17 Małopolskie Dni Książki. W dniach 21-24 kwietnia chrzanowska biblioteka obchodziła święto Książki i Róży. Działo się wiele! Od happeningów ulicznych poprzez warsztaty literackie i plastyczne, skończywszy na Wiosennym Kiermaszu Książki.

Głównym punktem tegorocznych obchodów był happening miejski. Chrzanowska książnica zorganizowała go we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Chrzanowie. Przebrani uczniowie odwiedzili Rynek, Urząd Miejski, Muzeum i Starostwo Powiatowe wszystkim napotkanym osobom wręczając bibułowe róże. Podobne literackie korowody odbyły się w filiach w Luszowicach i Płazie we współpracy z tamtejszymi szkołami podstawowymi.

Ponadto otwarto Letnią Czytelnię oraz Wiosenny Kiermasz Książki – każda sztuka za 1 zł. Były też zajęcia biblioterapeutyczne dla dzieci, wasztaty z wiedzy nt prawa autorskiego i licencji, projektowanie plakatu “Książka i Róża”, lekcja biblioteczna przybliżająca historię książki a także warsztaty literackie i plastyczne.

W tych dniach każdy czytelnik dostał wyjątkową różę.