Mała książka – wielki człowiek. Akcja trwa!

Od samego początku istnienia akcji czytelniczej MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK nasza biblioteka bierze w niej aktywny udział. I teraz z ogromną przyjemnością przedstawiamy naszym (nieco) starszym czytelnikom MAŁYCH WIELKICH CZYTELNIKÓW! Dzieci, dla których i biblioteka i książka to naprawdę ważna sprawa, co udowodniły odwiedzając nasz Oddział dla Dzieci i filie biblioteczne. Wypożyczały książeczki, zbierały kolorowe naklejki, a teraz na zdjęciach z dumą prezentują swoje piękne dyplomy!

P.S. Oczywiście to nie wszystkie dzieci biorące udział w akcji, ale przecież nie zawsze chce się pozować do zdjęć 😉

I jeszcze link do strony internetowej akcji, a tam piękna piosenka w wykonaniu Mietka Szcześniaka – znakomita muzyczna promocja projektu. Zachęcamy do wysłuchania: http://wielki-czlowiek.pl/

Akcja czytelnicza oczywiście trwa, a my zapraszamy do nas te dzieci (i rodziców), które jeszcze jej nie znają. Poniżej, tak dla przypomnienia zasady, na których do projektu można przystąpić:

  • w projekcie biorą udział dzieci urodzone w latach 2014-2017, tj. dzieci w wieku przedszkolnym, które zapiszą się lub są już zapisane do naszej biblioteki
  • każdy przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę Pierwsze czytanki dla… oraz Kartę Małego Czytelnika.
  • za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
  • w wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice: Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki to poradnik, przypominający o korzyściach wynikających z czytania dzieciom
  • Uwaga! Do udziału w tegorocznej edycji zapraszamy także te dzieci, które wzięły udział w I edycji (2018)

Program Mała książka – wielki człowiek realizowany jest zarówno w Oddziale dla Dzieci (ul. Broniewskiego 10C), jak i we wszystkich filiach bibliotecznych.

Organizatorzy: Instytut Książki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka

Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci, czasopismo Nowoczesna Biblioteka 3.0

Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Zapraszamy także na stronę http://wielki-czlowiek.pl/

Scroll to Top