Sanatorium Czytelnicze – turnus 2022 / GŁOWA – Dzień 21

Dzień 21 – leczymy głowę:

W tym tygodniu zajmiemy się głową i metodami jej leczenia. To co dzieje się w naszej głowie jest równoznaczne z oddziaływaniem na nasze ciało, gdyż na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne w większości odpowiada stan naszego umysłu.

Stres, środowisko i nasza osobowość to czynniki „Psyche” naszego umysłu, oddziałują one na nasze  ciało, wywołując choroby, czyli „soma” naszego ciała. Stąd wywodzi się termin Psychosomatyka. Jeżeli chcesz odzyskać zdrową równowagę pomiędzy nimi, która pozwoli Ci żyć pełnią życia bez uciążliwych dolegliwości, zastosuj się do naszych wskazówek terapeutycznych. Pomożemy Ci zapanować nad emocjami zanim one przejmą kontrolę nad Tobą. Więc nie „chowaj głowy w piasek” lub nie „wal głową w mur”, będzie dobrze, tylko naucz się zarządzać swoim zdrowiem psychicznym.

KARTA PACJENTA_GŁOWA_DZIEŃ 21

A teraz słów kilka o przepisanym dla Was leczniczym preparacie:

Źródło okładki: www.pzwl.pl

Nasze emocje takie jak złość, wybuchy gniewu, żal, wyrzuty sumienia mają ogromne znaczenie dla ciała i kondycji. Często odczuwamy bóle, które po konsultacji z lekarzem nie mają fizycznej przyczyny. Jakże zdziwieni jesteśmy, gdy słyszymy diagnozę, że wszystko jest w naszej głowie. Aby się o tym naprawdę przekonać zaleca się przeczytać doskonałą pozycję autorki Suzanne O’Sullivan właśnie pod takim tytułem „Wszystko jest w Twojej głowie”.

To opowieść lekarzy o chorobach „z głowy”, o dolegliwościach pacjentów, ich zaburzeniach i sekretach, które kryją się w naszych głowach i które wciąż są zagadką dla współczesnej medycyny. Dolegliwości pacjentów są różne, ale przyczyna jest taka sama i tkwi w psychice i emocjach. Ta książka pozwoli lepiej zrozumieć Ci swoje problemy. Uspokoi Cię i wskaże kierunek dalszego działania oraz skłoni do przemyśleń tych jakże niewiarygodnych opowieści.

Więcej o akcji Sanatorium Czytelnicze – Turnus 2022 znajdziesz TUTAJ.

Scroll to Top