Eko-biżuteria – Filia w Luszowicach – relacja

17 sierpnia 2022 stroiliśmy się eko-biżuterię. Makaron, korale z odzysku, skrawki tkanin, gumki – to materiały, z których dzieci uczestniczące w zajęciach w luszowickiej bibliotece stworzyły oryginalne eko-ozdoby. Do wykonania ekologicznej biżuterii wykorzystano surowce naturalne: drewno, glinę oraz przedmioty z recyklingu. Inspiracją do przeprowadzenia zajęć rękodzielniczo-literackich stała się, rzecz jasna, pewna publikacja. Skorzystano z książki Anieli Cholewińskiej-Szkolik pt. „Wszystko, co można zrobić z modeliny, plasteliny, koralików”.

Składamy serdeczne podziękowania pani Ani Burchardt za nieocenioną pomoc w przygotowaniu zajęć.

Warsztaty zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Naturalnie w bibliotece”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.