Sensacyjna Gra Rowerowa „Gdzie jest manuskrypt Sherlocka?” – relacja

W niedzielę, 28 sierpnia 2022, osiem wytrwałych drużyn rywalizowało ze sobą podczas Sensacyjnej Gry Rowerowej „Gdzie jest manuskrypt Sherlocka?”. Po obowiązkowej rejestracji gracze szukali tropów, łamali szyfry i zbierali dowody w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie oraz w Filiach Biblioteki w Luszowicach, Balinie i Pogorzycach, a także obok nowego kościoła w Płazie. To wszystko – oczywiście – na rowerach.

Droga do zwycięstwa była długa, ale nad wytrwałymi zawodnikami czuwało Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów oraz Policja. Drużyny musiały pozostać w najwyższej gotowości – po pokonaniu każdego odcinka trasy należało wykonać zadania na czas i zdobyć jak najwięcej punktów. Złodziej manuskryptu trafił na godnych przeciwników – wszyscy ukończyli grę!

Wyzwanie podjęły fantastyczne drużyny:

• Niezłe Szprychy
  • Kulczyk 1 2 3
  • 3M_Team
  • AAArowerowi
  • Misiek i spółka
  • M.A.J.Ka
  • Ekipa T-Rexa
  • Watson Team

Grę zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku” realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.