BarwEmocje – Filia w Płazie – relacja

31 października razem z Panią Elizą Voss, mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Płazie oraz innymi przybyłymi gośćmi starliśmy się poczuć i zrozumieć emocjonalną moc kolorów, zasadę ich powstawania w naszych umysłach oraz indywidualne preferencje w ich doborze. Trzeba było się wyciszyć, uruchomić swoją wyobraźnię i następnie przełożyć te obrazy i uczucia na płótno. I choć nikt z uczestniczących w spotkaniu nie jest profesjonalnym artystą-malarzem, to jednak powstały niepowtarzalne obrazy – odzwierciedlenie aktualnego nastroju, etapu życia. Pani Eliza pomagała w uwolnieniu naturalnej ekspresji oraz trafnie odczytywała z obrazów emocje uczestników. Już sam akt twórczy był bardzo odprężający!

Na co dzień Eliza Voss prowadzi fundację SIMBIOSIS, która pomaga zachować integralność na poziomie CZŁOWIEK – NATURA bez popadania w skrajności, bez ortodoksyjnych definicji – po prostu  na fali wiedzy i doświadczeń zaczerpniętych prosto z natury.

Warsztaty zorganizowano w ramach zadania „Biblioteka po sąsiedzku”, z cyklu „Naturalnie w bibliotece”, realizowanego z projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność| Inicjatywy| Społeczność| Kooperacja| Oddolność|. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.