Poznajemy kraje świata: Saska Szwajcaria – Teresa Bigaj / Relacja

11 stycznia 2023 o godz. 17 Teresa Bigaj opowiedziała w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie o urokach Szwajcarii Czesko-Saksońskiej, w ramach cyklu Poznajemy kraje świata.

Podczas prezentacji zdjęć prelegentka zdawała relację z wycieczki, na trasie której znajdowały się m.in. zamek w Děčínie (Czechy) oraz Kirnitzschtalbahn – jedyna niemiecka trasa tramwajowa przebiegająca przez park narodowy (Saksonia). Słuchacze mogli dowiedzieć się także wielu ciekawostek na temat tego regionu, np. jego specyficznej organizacji ze względu na turystów. Piękne widoki – pełne fantastycznych kanionów, lasów i skał – wzbudzały zasłużony zachwyt, szczególnie, że na fotografiach uchwycono stan sprzed potężnego pożaru w lipcu 2022 roku. Dwa miesiące później, pomimo wielkiej skali zniszczeń, teren został ponownie otwarty dla zwiedzających i prelegentka poleca wszystkim ten kierunek podróży.