Wszechnica Chrzanowska: Manekin w peniuarze. Moda w II RP

Wszechnica Chrzanowska: Manekin w peniuarze. Moda w II RP / Zapowiedź

Zapraszamy na pierwszą Wszechnicę Chrzanowską w tym roku, która odbędzie się w piątek, 27 stycznia 2023, w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, o godz. 16:30.

Magdalena Idem, badaczka mediów na Uniwersytecie Jagiellońskim, reporterka, autorka książki o modzie dwudziestolecia wojennego, wygłosi wykład pt. „Manekin w peniuarze. Moda w II RP”.

Podczas wystąpienia prelegentka wykorzysta archiwalne fotografie związane z modą lat 20. i 30. XX wieku, które Biblioteka zdigitalizowała w ramach Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej.

Zainteresowanych pracą badawczą Magdaleny Idem zapraszamy na jej profil na Instagramie oraz na stronę Wydawnictwa Czarne, które wydało publikację „Manekin w peniuarze. Moda w II RP”. Z książką można będzie zapoznać się podczas spotkania.

Manekin w peniuarze - plakat