Pokaz filmu „Harcerz nr 1. Rzecz o Andrzeju Małkowskim” / Zapowiedź

Komisja Historyczna Hufca ZHP w Chrzanowie im. dh dr Zdzisława Krawczyńskiego wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Chrzanowie zapraszają na projekcję filmu „Harcerz nr 1. Rzecz o Andrzeju Małkowskim”. Obraz wyprodukowała Fundacja na Dobro Harcerstwa Górnośląskiego. Dokument Adama Turuli i Marii Wilgus opowiada o założycielu polskiego harcerstwa. Premiera miała miejsce w Katowicach na początku tego roku. Produkcja udostępniania jest nieodpłatnie organizatorom pokazów w Polsce i za granicą. Realizację dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja 2022 – Wolność po polsku.

Start: 2 marca 2023 / 17:00.

Miejsce: sala konferencyjna / Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, ul. Władysława Broniewskiego 10C, Chrzanów.

Czas trwania: 50 minut.

Wstęp wolny.

Więcej informacji o filmie można znaleźć na dedykowanym profilu.

To już drugi tytuł w dorobku FHG. Pierwszy – „Służba całym życiem… rzecz o Eugeniuszu Wróblu” – udostępniany jest legalnie w Internecie.

Pokaz filmu „Harcerz nr 1. Rzecz o Andrzeju Małkowskim” / Plakat