Kawiarenka artystyczna 2023 – zobacz relację!

Kolejna edycja za nami

W trakcie nowej odsłony Kawiarenki Artystycznej 2023, będącej częścią Programu Derby Artystyczne, jak co roku zaprosiliśmy do naszej biblioteki pasjonatów sztuki.

7 października (sobota), po powitaniu i ogłoszeniu zabawy bonusowej atmosfera w sali nabrała naprawdę kawiarnianej atmosfery. Muzycznie rozpoczęła ten wieczór  Anna Potapienko.

Spotkanie z Bogusławą Dzik oraz Jeną Polak przyniosło inspirujące rozmowy o procesie tworzenia.

Prezentacja multimedialna w ramach zabawy bonusowej dostarczyła nam ciekawych informacji i wzrokowych wrażeń.

Spotkanie z artystami – Edward Duda, Aleksander Majerski, Jena Polak, Bogusława Dzik, prowadzone przez Agnieszkę Kęskę i Michała Kwarciaka, było momentem cennej wymiany myśli i inspiracji. Artyści przekazywali swoją pasję i wiedzę z ogromnym entuzjazmem. Nie zabrakło wskazówek dla rozpoczynających swoją drogę artystów.

Spotkanie z Edwardem Dudą i Aleksandrem Majerskim, gdzie mówiono o sztuce tworzonej z drewna rzeźba, otworzyło nasze oczy na piękno i wyrafinowanie rzeźby jako formy sztuki.

Oficjalne wręczenie nagrody dla licealistki II LO w Chrzanowie było chwilą wzruszenia i dumy. Fundatorką nagrody była Pani Elżbieta Lenart.

Koncert Piotra “Gitarson” był głównym punktem programu. Jego muzyka wypełniła przestrzeń dźwiękiem i emocjami, zostawiając niezapomniane wrażenia i refleksje.

Finał zabawy bonusowej, z losowaniem nagród, dostarczył dawkę ekscytacji i oczekiwania. Zwycięzcy cieszyli się z fantastycznych nagród, a wszyscy obecni bawili się doskonale.

Wieczór filmowy z niespodzianką był doskonałym zakończeniem intensywnego wieczora.

Wydarzenie zorganizowano w ramach Nocy Bibliotek 2023.

Fotorelacja:

Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja DeArte w Krakowie.