Uwaga! Zaginął pies

W psim świecie - Na tropie "Świerszczyka"

Jak rozmawiać z psem? Co zrobić, gdy nasz czworonożny pupil zaginie? Co robić, a czego się wystrzegać w kontaktach z czworonogami? Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicy w SP w Luszowicach poznały najdziwniejsze psie rasy oraz zasady postępowania z czworonogami. Spotkanie odbyło się w bibliotece we współpracy z p. pedagog Lidią Jurkiewicz.

Na wstępie dzieci uczestniczyły w zabawie. Każde miało za zadanie opisać w kilku słowach swojego pupila. Uczniowie z wielką sympatią opowiadali o swoich psach: tych małych , i tych dużych. Za pośrednictwem prezentacji multimedialnej poznali najbardziej dziwaczne psie rasy: bedlington teriera podobnego do owcy czy psa rasy bergamasco przypominającego mopa. Nie zabrakło informacji o psich gigantach i pieskach miniaturkach.
W części warsztaowej dzieci pracowały nad ogłoszeniem informującym o zaginięciu psa. Dzięki temu dowiedziały się, co można zrobić, aby odnaleźć swojego czworonożnego przyjaciela.

Dzieci wysłuchały również historii o przygodach psa Kreta.
Zajęcia zorganizowano w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu “Na tropie Świerszczyka”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top