PROGRAM Sanatorium Czytelnicze 2024

Zobaczcie PROGRAM turnusu 2024

Co dla was przygotowaliśmy w tym roku? Zobaczcie!

1 – 29 luty, 8:00 – 20:00
STREFA LEŻAKOWA

Specjalnie dla Was kuracjusze, z myślą o Waszym relaksie, stworzyliśmy wyjątkową Strefę Leżakową. Zanurzcie się w komfortowej bibliotecznej  przestrzeni z gorącą herbatą, fascynującymi książkami i relaksującą muzyką. W Sanatorium Czytelniczym zadbamy o Wasze dobre samopoczucie, oferując nie tylko leczenie, ale także chwilę błogiego odpoczynku.

5, 12, 19, 26 luty
RECEPTY CZYTELNICZE

Zapraszamy serdecznie do Sanatorium Czytelniczego, gdzie recepty czytelnicze są lekarstwem na każde schorzenie. W naszej bibliotece znajdziesz terapeutyczne dawki literatury, a dr Olga, nasza wykwalifikowana biblioterapeutka, z chęcią doradzi i wyleczy w oparciu o najnowsze lecznicze nowinki literackie. Odkryj moc słowa i skorzystaj z naszej oazy czytelniczego zdrowia!

2 luty (piątek), 17:00 – 19:00
UCZTA ZDROWIA!

Prowadzenie: Agnieszka Bachtenko

Serdecznie zapraszamy na ucztę zdrowia, podczas której wspólnie z Agnieszką przygotujemy pyszne napoje oraz zdrowe przekąskiNie tylko dostarczymy organizmowi cennych witamin i minerałów, ale również odkryjemy, jak przyjemne może być zdrowe jedzenie. Agnieszka będzie naszym przewodnikiem przez świat smacznych i pożywnych potraw.
Uczta zdrowia  to nie tylko jednorazowe wydarzenie, ale zaproszenie do świadomego i zdrowego stylu życia. Dzięki prostym przepisom, kreatywności oraz wzajemnej inspiracji, możemy odkryć, że zdrowe jedzenie może być nie tylko korzystne dla naszego organizmu, ale także niezwykle smaczne i satysfakcjonujące.

9 luty (piątek), 17:00 – 19:00
FAKTY I MITY ŻYWIENIOWE

Prowadzenie: dr Katarzyna Petka / Poradnia Dobry Dietetyk

W dzisiejszych czasach, gdy informacje o zdrowym odżywianiu są powszechnie dostępne, trudno jest odseparować fakty od mitów dotyczących diety i żywienia Niektóre trendy żywieniowe mogą być szkodliwe dla organizmu, podczas gdy wartościowe informacje mogą być pomijane.
W celu rozwiania wątpliwości i dostarczenia rzetelnej wiedzy na ten temat zapraszamy na spotkanie z dietetykiem, dr Katarzyną Petką.

16 luty (piątek), 17:00 – 19:00
HAMAKI I AERIAL

Prowadzenie: Gabriela Warzecha / Power Studio

To zajęcia na hamaku wykonanym z szarfy akrobatycznej, wzmacniające mięśnie całego ciała. Szarfa daje nieograniczone możliwości w zakresie nowych figur i wykorzystywania w tym celu kolejnych partii mięśniowych. Za pomocą miękkiego i elastycznego materiału pomaga poznawać, doskonalić i rozwijać elementy różnych technik pracy z ciężarem własnego ciała. Kształtuje siłę, równowagę i postawę.  Hamak działa jak huśtawka – nieustanne szukanie równowagi w powietrzu pomaga wzmocnić mięśnie posturalne, poprawić ich elastyczność i jednocześnie odciążyć kręgosłup od nadmiernego napięcia w przestrzeniach międzykręgowych.  Dodatkowo daje niezwykłe odczucia dla naszych zmysłów, a kojarzony z huśtawką jest synonimem dobrej zabawy, dzięki czemu zajęcia z jego wykorzystaniem skutecznie relaksują i wprawiają w dobry nastrój! To doskonały sposób na znużenie zwykłymi treningami i nową aktywność – bez względu na stopień zaawansowania w ćwiczeniach!

23 luty (piątek), 17:00 – 19:00
ZDROWY KRĘGOSŁUP

Prowadzenie: Ewa Czarnecka-Janik / Me Studio

Długotrwałe godziny spędzone przed komputerem, brak ruchu oraz niewłaściwa postawa mogą prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, z którymi wielu z nas się boryka. Jedną z najczęstszych dolegliwości jest ból kręgosłupa, który często staje się sygnałem, że nasze ciało potrzebuje uwagi i pielęgnacji. Koniecznie rozpocznij więc swoją drogę do odbudowy kręgosłupa i poprawy ogólnej kondycji fizycznej. Twoje ciało z pewnością ci podziękuje, a Ty sam będziesz cieszyć się lepszym samopoczuciem i większą energią każdego dnia.