Zajęcia wakacyjne w Filiach – relacja

Kulturalne wakacje w mieście - zajęcia w Filiach

Wakacyjny szał w Filiach dobiegł już końca!
A co się działo?

Filia w Balinie

Tegoroczne Kulturalne Wakacje w filii w Balinie przeniosły uczestników do tropikalnych krain i pachnących kwiatami ogrodów. Zajęcia obejmowały malowanie, programowanie, naukę o ekologii i zero waste, pobudzały kreatywność i umiejętność pracy w grupie. W trakcie 2 tygodni warsztatów  powstały min egzotyczne zwierzęta, wielka palma, makroogordy, metalowe owady i kolorowe obrazy. Część z działań realizowana była w ramach projektów skierowanych dla mieszkańców Balina: ogólnopolskiego projektu “Biblioteki Pełne Dobrej Energii” prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia i “Natura – najlepszy przyjaciel człowieka” z programu grantowego Dobry Sąsiad “ZGOK Balin na rzecz lokalnych społeczności”.

Filia w Luszowicach

Uczestnicy wakacji w Filii w Luszowicach również poznali sztukę kaligrafii!
Ponadto przenieśli się do świata Morskich Opowieści! Zrobili gipsowe odlewy mieszkańców podwodnych głębin, brali udział w zajęciach sportowych i w plenerze malarskim!

Filia w Płazie

Filia w Płazie dla uczestników kulturalnych wakacji zorganizowała  warsztaty, które prowadzone były przez trenera i hodowcę psów! Najmłodsi mogli także wziąć udział w bibliotecznym escape roomie! Czytelnicy odwiedzili również Muzeum Życia Codziennego, gdzie zobaczyli jak kiedyś wyglądało życie mieszkańców.

Filia w Pogorzycach

W Pogorzycach odbyły się warsztaty na temat wierzeń ludowych, oraz przyrodniczy spacer edukacyjny. Oprócz tego uczestnicy wzięli udział w warsztatach z dogoterapii! Uczestnicy dowiedzieli się czym jest recykling. Najmłodsi wspólnie stworzyli obrazy 3D, a do tego odbyły się zajęcia z haftu na papierze, podczas których każdy z uczestników mógł stworzyć swoje własne dzieło!

Scroll to Top