Czerwiec w oddziale dla dzieci – zobaczcie, co się u nas działo!

Miło było Was widzieć!

Za nami czerwiec – miesiąc kojarzący się z zielenią, pięknem przyrody i zbliżającymi się wakacjami. Mieliśmy okazję spotkać się z Wami na licznych zajęciach, wydarzeniach i spotkaniu autorskim. W oddziale dla dzieci działo się wiele. 

Wystawa Jasnowidze *

Przez cały miesiąc mieliśmy przyjemność przedstawiać Wam pokonkursową wystawę Wydawnictwa Dwie Siostry. Ponad czterdzieści plansz, które zawisły w naszej bibliotece, ukazywało projekty ilustrowanych książek dla dzieci. Jedne z nich są zabawne, inne skłaniają do zadumy, ale wszystkie są równie kreatywne.

Czytanie na dywanie 

Jak co miesiąc, zaprosiliśmy naszych małych Czytelników na kolorowy dywan w oddziale dla dzieci. Nie zabrakło elementu literackiego, jak i ruchowego i plastycznego. Stworzone przez Was biedronki były urocze!

Książka to ogród – XIII Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom *

Mieliśmy przyjemność spotkać się z zaproszonymi Gośćmi, którzy z zaangażowaniem czytali Dzieciom utwory artystów piszących do magazynu dla dzieci Świerszczyk. Więcej o tym wyjątkowym wydarzeniu możecie przeczytać TUTAJ.

Warsztaty pszczelarskie *

Czy wiecie, że na świecie żyje około dwudziestu tysięcy gatunków pszczół? A może słyszeliście o tym, że potrafią one rozróżniać ludzkie twarze i mają dylematy moralne? Zaproszone przez nas Dzieciaki poszerzyły swoją wiedzę o tych fascynujących owadach i wykonały piękne świece z wosku pszczelego.

Multisensoryka *

Ach, cóż to były za zajęcia!… Pełne dźwięków, barw, smaków i faktur. Siano, kolorowa woda, przepyszne truskawki, roślinki zasadzone we własnoręcznie ozdobionych doniczkach – właśnie tego miały okazję doświadczyć nasze Maluszki!

Prowadzenie: Pozysfera

Od morza do Tatr! – spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk *

Pani Barbara Gawryluk zabrała nas w fascynującą, literacką podróż przez Polskę, opowiadając o najciekawszych turystycznie miejscach. Poznaliśmy też niesamowite zwierzęta, które autorka opisała w swoich książkach – przyznała bowiem, że najbardziej lubi opisywać fakty, a bohaterowie jej książek istnieli naprawdę. Kliknij TUTAJ, aby przeczytać szczegółową relację z tego inspirującego spotkania.

Czytanie – atrakcja dla dzieci, przyjemność dla rodziców *

Warsztaty z tworzenia naturalnych mydełek, nauka pierwszej pomocy, a dla rodziców warsztaty o tym, jak pięknie i owocnie czytać dzieciom… Brzmi dobrze? Było jeszcze lepiej! Przedstawiciele rożnych zawodów czytający teksty z magazynu dla dzieci Świerszczyk, a do tego brokatowe tatuaże, malowanie buziek i kolorowe, radosne animacje prowadzone przez Pozysferę. Kliknij TUTAJ, aby przeczytać więcej.

DKK – Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

W tym miesiącu rozmawialiśmy o książce Zofii Staniszewskiej, “Dzieci w sieci dobrych manier”. Inspirująca rozmowa stała się już domeną spotkań Klubu.

Zabawy z językiem angielskim

Na czerwcowych zajęciach Dzieci poprzez gry i zabawy ruchowe poznały zawody i ich charakterystykę. And what’s your dream job?

Prowadzenie: Centrum Helen Doron w Chrzanowie

Strefa Młodego Naukowca

Skąd się wzięła m@łpa w Internecie? Co możemy zrobić, żeby być bezpiecznym w Sieci? Oto zagadnienia, jakie poruszyliśmy w tym miesiącu. Do pracy na zajęciach użyliśmy tabletów, a później, w części plastycznej, zadaliśmy sobie pytanie, jakie zwierzę tak naprawdę przypomina ta nasza @…

Akademia Robotyki

Wybór konstrukcji, ułożenie jej z klocków Lego, wprawienie  w ruch i dodanie nowych funkcji za pomocą tabletów… Za nami kolejna porcja dobrej zabawy i logicznego myślenia!

Prowadzenie: Akademia Robotyki

Dziękujemy Wam za wspólną zabawę i naukę w czerwcu. Do zobaczenia w lipcu na Kulturalnych Wakacjach w Mieście!

*

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top