Spacerkiem szlakiem Fabloku

Przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie spacerowaliśmy w dniach 24-25 sierpnia 2019, wraz z mieszkańcami naszego miasta i czytelnikami chrzanowskiej biblioteki szlakiem Fabloku.

Naszym przewodnikiem był Krzysztof Brandys ze Stowarzyszenia Stacja Chrzanów, które jest partnerem w projekcie Lokomotywy Niepodległości, realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie.
Ślady po Pierwszej Fabryce Lokomotyw w Polsce i ludziach związanych z nią zawodowo, znaleźć możemy w wielu punktach naszego miasta, a wspólna wycieczka była świetną okazją do wspomnień, i dzielenia się wiedzą.

Zajęcia realizowane przez chrzanowską bibliotekę w ramach projektu LOKOMOTYWY NIEPODLEGŁOŚCI – program PIONIERZY POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.