Spacer szlakiem Fabloku – Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce S.A.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie i Stowarzyszenie Stacja Chrzanów zapraszają na spacery „Szlakiem Fabloku”, w ramach projektu „Lokomotywy Niepodległości”. Celem projektu jest przybliżenie i upowszechnianie historii chrzanowskiego Fabloku – Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce S.A, jak również przybliżenie historii i osiągnięć ludzi, którzy ją tworzyli i byli z nią związani: założycieli, dyrektorów, konstruktorów, inżynierów, pracowników.

Czytaj dalej „Spacer szlakiem Fabloku – Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce S.A.”

Lokomotywy Niepodległości – Stacja Biblioteka w Filii w Balinie

Najmłodsi balinianie dopisali i codziennie w okresie 24 czerwca – 6 lipca br. gromadnie uczestniczyli w zajęciach w ramach Pożytecznych Wakacji w Bibliotece. W tym roku cała nasza akcja letnia skupiona była wokół 100 – lecia chrzanowskiego Fabloku, a zajęcia zrealizowaliśmy w ramach projektu LOKOMOTYWY NIEPODLEGŁOŚCI – program PIONIERZY POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI.

Czytaj dalej „Lokomotywy Niepodległości – Stacja Biblioteka w Filii w Balinie”

Pożyteczne Wakacje 2019 – Filia w Płazie

Tegoroczne Pożyteczne Wakacje odbyły się pod hasłem „Lokomotywy Niepodległości – Stacja Biblioteka”, i w filii w Płazie trwały od 24 czerwca do 5 lipca. W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku od 7-12 lat. Głównym tematem, wokół którego opracowaliśmy program zajęć, była setna rocznica powstania Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce – FABLOK.

Czytaj dalej „Pożyteczne Wakacje 2019 – Filia w Płazie”

SPACER Z WIDOKIEM NA LOKOMOTYWĘ – rozwiąż quest i zdobądź skarb!

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o Fabloku i jego pracownikach? Sprawdzić jak dzisiaj wyglądają chrzanowskie miejsca z nim związane?

Zapraszamy na SPACER Z WIDOKIEM NA LOKOMOTYWĘ – rozwiąż quest i zdobądź skarb!

Quest dostępny w:

· Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10C

· Muzeum w Chrzanowie, ul. Mickiewicza 13 oraz „Dom Urbańczyka”, al. Henryka 16

· Punkcie Informacji Turystycznej w Chrzanowie, al. Henryka 40

Zrealizowano przez chrzanowską bibliotekę w ramach projektu LOKOMOTYWY NIEPODLEGŁOŚCI – program PIONIERZY POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

LOKOMOTYWY NIEPODLEGŁOŚCI – STACJA BIBLIOTEKA, czyli POŻYTECZNE WAKACJE w chrzanowskiej bibliotece już wkrótce!

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat.

Bogaty program zajęć czeka na Was zarówno w Oddziale dla Dzieci ul. Broniewskiego 10C, jak i w Filiach: w Balinie, Luszowicach, na Os. Południe i w Płazie. Będziemy, posługując się niebanalnymi metodami, poznawać 100-letnią historię naszego chrzanowskiego Fabloku, będą zajęcia rekreacyjne, teatralne, będą spacery szlakiem Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce. Oczywiście nie może obyć się bez warsztatów, podczas których powstaną kolejarskie rekwizyty.

Czytaj dalej „LOKOMOTYWY NIEPODLEGŁOŚCI – STACJA BIBLIOTEKA, czyli POŻYTECZNE WAKACJE w chrzanowskiej bibliotece już wkrótce!”