Biblioteka
dla Dzieci

U nas ciekawie, zabawnie, poważnie, kreatywnie i twórczo

„Milusińscy” to szczególnie wymagająca grupa czytelników. W szerokiej ofercie działań cenimy współpracę z rodzicami, przedszkolami i szkołami podstawowymi, a wyzwaniem są zajęcia biblioterapeutyczne i projekty skierowane do dzieci z dysfunkcjami, niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami. Dbamy o to, aby nasze projekty uczyły i bawiły, bowiem zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest inicjacja literacka dziecka i nabyta kultura czytelnicza.

Nadchodzące wydarzenia
dla najmłodszych

#DlaDzieci

Robotyka, programowanie, kodowanie

Kreatywne zajęcia, integracja i różnorodność

Książkowe recenzje dla dzieci i rodziców

Opowiadania, ilustracje i inne ciekawostki literackie

Warsztaty literacko–plastyczne

Kolorowe, bezpieczne miejsce do rodzinnej zabawy

Literackie dyskusje, spotkania, zachęty

Biblioteczne słuchowisko dla dzieci

Zajęcia edukacyjno – literackie

Biblioteczne propozycje na na czas wolny od zajęć szkolnych

mPotęga

Zostań bibliotecznym konstruktorem

Robotyka, programowanie, kodowanie

Akademia Robotyki

Czy chcielibyście nauczyć się budować prawdziwe roboty ze specjalnych klocków? Jeśli tak, to zajęcia w ramach Akademii Robotyki są właśnie dla Was. Nie dość, że będziecie mogli zostać konstruktorami, to jeszcze nauczycie się specjalnego oprogramowania, dzięki któremu Wasze roboty będą mogły się poruszać. Logiczne, analityczne myślenie, podstawy matematyki, fizyki i mechaniki i, co równie ważne, świetna i niezwykle rozwijająca zabawa! Pamiętajcie – na te zajęcia obowiązują zapisy.

Gang Robotów

Dołączcie do nas i zostańcie członkami… bibliotecznego gangu, bo tylko będąc „bibliotecznymi gangsterami”, będziecie mogli wziąć udział w innowacyjnych warsztatach edukacyjnych opartych na nowoczesnych technologiach. W trakcie zajęć skorzystacie ze stanowisk komputerowych, zgłębicie tajniki programowania i kodowania, wykorzystując do tego m.in. nietypowe materiały i gadżety. Przekonacie się, jaką atrakcją są uwielbiane przez dzieci roboty edukacyjne. I co bardzo ważne – będziecie się świetnie bawić. I jeszcze jedna istotna sprawa: na zajęciach bardzo przydaje się umiejętność czytania 🙂

Literacko-plastyczne talent-show dla najmłodszych

Warsztaty literacko–plastyczne

Czytam i Tworzę. Warsztaty literacko – plastyczne

Czytam – czyli starannie dobrane do tematu książeczki, ilustracje książkowe autorstwa wybitnych artystów, Tworzę – czyli ciekawe techniki plastyczne, różnorodne materiały, mnóstwo artystycznych inspiracji. Serdecznie zapraszamy Was i waszych rodziców na warsztaty, w trakcie których, pod fachowym okiem prowadzącej rozwiniecie swoją wyobraźnię i wrażliwość. A po zajęciach będziecie mogli pochwalić się Waszymi dziełami wyeksponowanymi w Oddziale dla Dzieci!
W roku 2020 bawimy się i tworzymy pod hasłem „Kreska, kropka, kółeczko – pora na ilustrację”

Ucz się z nami - zapraszamy!

Zajęcia edukacyjno – literackie

Strefa Młodego Naukowca

Młodzi naukowcy! Nasz literacko – edukacyjny cykl powstał po to, by zachęcić Was do sięgania po dziecięcą literaturę popularnonaukową. Zapewniamy, że warto! Interesuje Was świat zwierząt? Roślin? Prawa natury? Lubicie eksperymentować, szukać, poznawać? To propozycja dla Was! Każde spotkanie to inny, podany w ciekawej formie temat, którego ważną częścią są oczywiście książki, które znajdziecie na bibliotecznych półkach w Oddziale dla Dzieci.

Zabawy z językiem angielskim

Czy da się połączyć naukę języka angielskiego z zabawą? Oczywiście! Zwłaszcza wtedy, gdy zajęcia odbywają się w bibliotece, można podczas nich tańczyć albo śpiewać, a prowadzą je zaprzyjaźnione panie – lektorki z Centrum Helen Doron w Chrzanowie. Każde spotkanie to inny ciekawy temat, przedstawiony za pomocą różnorodnych, czasami jadalnych pomocy naukowych, takich jak owoce czy pyszne przekąski:) Zapraszamy Was gorąco do zabawy po angielsku. Pamiętajcie tylko
o zapisaniu się na zajęcia – koniecznie poproście o to rodziców lub dziadków.

Małe i duże podróże po Jurze

Lubicie podróżować? Interesujecie się przyrodą i ekologią? Chcecie dowiedzieć się czegoś ciekawego o naszej, bliższej i dalszej, okolicy? Tak? To super! Zatem zapraszamy Was na interaktywne zajęcia, w trakcie których poznacie tajemnicze zakątki Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Mamy pomysł na pełną przygód, biblioteczną wyprawę – zabawę!

Para – buch! Książka w ruch!

Licząc na Waszą ciekawość i wszechstronność, zachęcamy Was – naszych milusińskich do nabrania pary i wprawienia książek w ruch! Co ważne – książek popularnonaukowych, specjalnie dla Was dobranych. Na naszych zajęciach możecie, w towarzystwie i z pomocą rodziców, zapoznać się z różnymi dziedzinami wiedzy, są ciekawe pytania i mądre odpowiedzi, ciekawostki i eksperymenty, wspólna zabawa!

Dołącz do wspólnej zabawy i pokaż, co potrafisz

Kreatywne zajęcia, integracja i różnorodność

Zdolne Dzieciaki w Bibliotece

Z doświadczenia wiemy, że wszystkie dzieci zdolne są! Dlatego serdecznie zapraszamy Was do udziału w comiesięcznych spotkaniach, których pomysłodawcą i prowadzącym jest nasz znakomity partner – Bajarz Dominik. Każde spotkanie to inny pomysł i atrakcyjny temat. Tu możecie wykazać się swoimi licznymi talentami: plastycznymi, aktorskimi, sportowymi, artystycznymi… Ważne! Nie zapomnijcie zabrać ze sobą rodziców;) Ich też serdecznie zapraszamy!

Rozmaitości Biblioteczne

Chcecie fajnie i pożytecznie spędzać czas? Jeśli tak, to zapraszamy na różnorodne zajęcia biblioteczne, w       trakcie których, proponujemy Wam np. wspólne oglądanie filmów                 z naszych bibliotecznych zasobów, czytanie na dywanie, zajęcia integracyjne, planszówki albo zabawę na naszej odlotowej podłodze interaktywnej! Przyłączycie się?

Bajeczkowo

Kolorowe, bezpieczne miejsce do rodzinnej zabawy (Biblioteka główna)

Tu dla Ciebie miejsce mamy
I nieważny jest Twój wiek,
Przyjdź tu z babcią, mamą, dziadkiem
I kolegów swoich weź.
Mamy miejsce do zabawy,
Do czytania książki są,
Gry, pluszaki, kredki nawet,
Taki miły, ciepły kąt.

Ferie, wakacje - z biblioteką nuda się nie uda!

Biblioteczne propozycje na na czas wolny od zajęć szkolnych

Ferie w Bibliotece

Dobra zabawa i pożytecznie, w doborowym towarzystwie spędzony czas to znaki firmowe naszych feryjnych spotkań. Atrakcyjne, pomysłowe zajęcia: plastyczne, teatralne, ruchowe, kulinarne, multimedialne… Nie zapominamy oczywiście o dobrej i dobrze dobranej literaturze. I jeszcze rzecz wyjątkowa: to Wy, w głosowaniu, decydujecie jaki będzie temat naszych zimowych bibliotecznych spotkań.

Pożyteczne Wakacje w Bibliotece

Wakacje spędzacie w domu? Nie macie pomysłu na pomysłowe spędzenie czasu wolnego? Jeśli tak, to koniecznie ruszajcie do biblioteki.
Co roku w wakacji proponujemy Wam specjalny program zajęć, zawsze w jakimś ciekawym temacie. Wspólnie robimy wszystko, by zajęcia były różnorodne i rozwijające.
A co po dwóch tygodniach? Pożyteczne Wakacje – Rozmaitości biblioteczne, podczas których w bibliotece możecie czytać, grać (także w gry „bez prądu”), rysować, malować, układać…, słowem rozruszać wyobraźnię i dobrze się bawić!

Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela,
kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela... /A. Grabowski/

Literackie dyskusje, spotkania, zachęty

Mała książka – wielki człowiek

Chrzanowska biblioteka serdecznie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców do udziału w ogólnopolskim projekcie czytelniczym MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.
Wyprawki czytelnicze – prezenty książkowe dla dzieci i rodziców, pamiątkowe dyplomy i szansa bycia pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Jak napisał prof. Grzegorz Leszczyński w poradniku “Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”:
Książka jest największym z darów, jakie możemy ofiarować dziecku, darem na zawsze, na całe jego dziecięce i dojrzałe życie (…) książka rozwija wyobraźnię, kształtuje świadomość i wrażliwość na drugiego człowieka, wzbogaca słownictwo, pozwala zrozumieć siebie i świat.

DKK – Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

Zapraszamy Was do udziału w naszych comiesięcznych dyskusjach literackich, bo jak brzmi sentencja naszego chrzanowskiego klubu „dyskusja jest przedłużeniem przyjemności czytania”. W każdym miesiącu inny tytuł, filiżanka pysznej herbaty i serdeczna rozmowa, wsparta ciekawymi zajęciami nawiązującymi do treści omawianej lektury.

Spotkania autorskie

Na pewno lubicie świętować. My także, a w bibliotece mamy na to szczególny sposób – spotkania z twórcami literatury dla dzieci! Cieszymy się bardzo, gdy możemy gościć w naszych bibliotecznych progach ludzi niezwykłych, autorów książek i ilustratorów, którzy dzielą się chętnie opowieściami o swojej pracy i pasji. Cieszymy się jeszcze bardziej, gdy na takich spotkaniach możemy gościć Was – naszych Czytelników.

Książkowe recenzje dla dzieci i rodziców

Imponujące bogactwo literatury dziecięcej: wiele tytułów, autorów i ilustratorów, książki nagradzane, ale też te mniej znane.
Chcesz się dowiedzieć po co warto sięgnąć, by młodego czytelnika zachęcić do czytania?
Jeszcze pachnące drukarską farbą nowości czy może coś z klasyki literatury dziecięcej? Zajrzyj, poczytaj, tutaj znajdziesz ciekawe książkowe inspiracje.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.ytuty

Przewiń do góry