Quest

Zapraszamy dorosłych i młodzież do wspólnego przygotowania Questu – nieoznakowanego szlaku po Chrzanowie śladami Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce – „Fablok” w Chrzanowie.

Quest jest aktywnym sposobem spędzenia wolnego czasu i odkrywania miejsc przy pomocy wierszowanych wskazówek, które prowadzą w terenie, prezentują jego historię, kulturę lub przyrodę, a także pozwalają rozwiązać zagadki prowadzące do skarbu.

Na warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie ul. Broniewskiego 10 C zostanie opracowana gra miejska, dzięki której mieszkańcy i turyści poznają miejsca związane z Fablokiem i postaciami wybitnych osób z nim związanych m.in. inżynierów i dyrektorów. Quest zostanie wydrukowany w postaci miniprzewodnika – ulotki A4 . Warsztaty poprowadzą specjaliści od questów z Fundacji Mapa Pasji z Krakowa pracujący zgodnie z metodyką Valley Quest oraz regionaliści pasjonaci kolei i Fabloku. Byli pracownicy podzielą się z młodzieżą wiedzą, a moderatorzy z Mapy Pasji pomogą profesjonalnie przygotować quest. Wydrukowany quest będzie dostępny w Bibliotece i Punkcie Informacji Turystycznej prowadzonym przez Bibliotekę w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej oraz Muzeum.

Warsztaty odbędą się 20 maja (poniedziałek) i 24 maja (piątek) – start godz. 9.00 w Bibliotece. Część warsztatów odbędzie się w terenie dlatego sugerujemy wygodny strój, dobre buty i oczywiście dobry humor.