Wspólnie ocalmy od zapomnienia: Fablok w dokumentach, pamiątkach i pamięci mieszkańców Chrzanowa

Zapraszamy na cykl otwartych spotkań z mieszkańcami powiatu chrzanowskiego!

Biblioteka zaprasza mieszkańców do dzielenia się wspomnieniami, wiadomościami, zdjęciami, dokumentami i wszelkimi innymi pamiątkami dotyczącymi Fabloku. Zdjęcia i dokumenty zostaną zeskanowane i w nienaruszonej formie oddane darczyńcom. Pozwoli to na zebranie przedmiotów i informacji w postaci kopii dokumentów czy danych biograficznych i tym samym wzbogacenie zasobów prowadzonego przez Bibliotekę Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej.

Biblioteka posiada własny sprzęt zarówno do digitalizacji jaki i nagrywania relacji. Mieszkańców posiadających wiedzę o Fabloku zapraszamy także do dzielenia się informacjami dotyczącymi zbiorów będących już w posiadaniu biblioteki np. przy opisywaniu zdjęć. Spotkania odbywać się będą w bibliotece – Dział Informacji Regionalnej. Zbiory z Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej oraz udostępnione przez mieszkańców zostaną wykorzystane do przygotowania wystawy plenerowej na Alei Henryka w Chrzanowie, którą prezentować będziemy mi.in. podczas happeningu w październiku 2019 r. oraz na stronie internetowej projektu.

kontakt:

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie – Dział Informacji Regionalnej