Lokomotywy Niepodległości – Stacja Biblioteka w Filii w Balinie

Najmłodsi balinianie dopisali i codziennie w okresie 24 czerwca – 6 lipca br. gromadnie uczestniczyli w zajęciach w ramach Pożytecznych Wakacji w Bibliotece. W tym roku cała nasza akcja letnia skupiona była wokół 100 – lecia chrzanowskiego Fabloku, a zajęcia zrealizowaliśmy w ramach projektu LOKOMOTYWY NIEPODLEGŁOŚCI – program PIONIERZY POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI.


Wspólnie bawiliśmy się na warsztatach plastycznych, w ramach których powstawały atrybuty kolejarskie, warsztatach teatralnych pod hasłem Tuwimowa Lokomotywa, były prezentacje multimedialne o Pierwszej Fabryce Lokomotyw w Polsce, programowanie robotów „zamienionych” oczywiście na nasze potrzeby na lokomotywy… Były gry i zabawy na świeżym powietrzu, głośne czytanie i konkurs plastyczny, a także warsztaty w chrzanowskim Muzeum. Bardzo ważnym punktem w naszym programie był spacer szlakiem Fabloku, na który zabrał nas Krzysztof Brandys z chrzanowskiego Stowarzyszenia Stacja Chrzanów. Pogoda dopisała, a my mogliśmy spacerować po miejscach związanych z Fablokiem i ludźmi, którzy swoje zawodowe życie związali z tym miejscem.

Zajęcia realizowane przez chrzanowską bibliotekę w ramach projektu LOKOMOTYWY NIEPODLEGŁOŚCI – program PIONIERZY POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.